Відділ освіти Іллінівської сільської ради Краматорського району Донецької області

ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС ТА ЗАВЕРШЕННЯ НАВЧАЛЬНОГО РОКУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 01.04.2022 № 290 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо окремих питань завершення 2021/2022 навчального року» відділ освіти Іллінівської сільської ради рекомендує завершити 2021/2022 навчальний рік 31 травня 2022 року.

У межах академічної автономії закладам загальної середньої освіти рекомендовано забезпечити виконання освітніх програм, навчального плану через ущільнення матеріалу, організацію самостійної навчальної діяльності учнів, додаткових консультацій із використанням технологій дистанційного навчання. Особливу увагу звернути на необхідність психологічної підтримки дітей, у тому числі і після завершення навчального року. Оцінювання, зокрема підсумкове, результатів навчання здобувачів освіти може здійснюватись з використанням технологій дистанційного навчання.

Річне оцінювання рекомендовано здійснювати на підставі семестрових або скоригованих семестрових оцінок. Під час виставлення річної оцінки мають враховуватися динаміка особистих результатів навчання учня (учениці) з предмета та сформованість в учня (учениці) уміння застосовувати набуті знання.

Складання державної підсумкової атестації (ДПА) цього року скасовано. Також в умовах воєнного стану особливо важливо забезпечити права учнів і дати їм можливість продовжувати здобувати освіту, зокрема, в установленому порядку перевести їх на наступний рік навчання, видати свідоцтва досягнень або табелі навчальних досягнень, а також документи про здобуття освіти.

У 2022 році вступники до закладів вищої освіти замість зовнішнього незалежного оцінювання ЗНО складатимуть національний мультимедійний тест (НМТ), який включатиме три навчальні предмети (українську мову, математику та історію України).

44 випускника закладів загальної середньої освіти Іллінівської сільської ради ради попередньо зареєструвалися на ЗНО та стали потенційними учасникам вступу до закладів вищої освіти. Їм не потрібно повторно реєструватися на складання мультипредметного тесту. Такі вступники зможуть заходити на свою Інформаційну сторінку (номер і PIN-код для входу розміщено на сертифікаті), аби отримати всю актуальну інформацію щодо подальших дій.

Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив демонстраційний варіант мультитесту зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року.

Демонстраційний мультитест ЗНО є аналогічний тим тестам, які будуть застосовані під час конкурсного відбору абітурієнтів для вступу на спеціальності бакалавра (магістра медичного спрямування).

Тест допоможе вступникам ознайомитися зі структурою завдань, схемою нарахування тестових балів за виконання тесту, часом для виконання завдань тощо.

Загалом мультитест складатиметься із 60 завдань та охоплюватиме три навчальні предмети – українська мова, математика, історія України. Кожний предметний блок містить 20 завдань. На виконання всіх завдань тесту вступникам буде відведено 90 хвилин.

Результат кожного предметного блоку завдань буде переведено в шкалу 100–200 балів. Для отримання результату за шкалою 100–200 достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал.

У травні кожний, хто зареєструвався для участі в ЗНО, на своїй Інформаційній сторінці обов’язково повинен підтвердити бажання складати це тестування, а також повідомити організаторам про те, у якому регіоні перебуватиме в липні.

Керівництво відділу  освіти та закладів загальної середньо освіти Іллінівської сільської ради всіляко сприяють учням у здобутті освіти та вірять у найкраще. Все буде Україна!