Відділ освіти Іллінівської сільської ради Краматорського району Донецької області

Серпневий форум "Освітній апгрейд 2023-2024"

29 серпня 2023 року відбувся форум освітян Іллінівської сільської ради «Освітній апгрейд – 2023-2024». На початку форуму освітяни громади вшанували пам’ять про мужніх та безстрашних Захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни.

З початком навчального року педагогів привітали в.о. начальника Іллінівської сільської військової адміністрації, заступник начальника Іллінівської сільської військової адміністрації Наталія Лебедевата секретар Іллінівської сільської ради Валентина Троян.

Про освіту Іллінівської громади в умовах воєнного стану доповіла начальниця відділу освіти Надія Сидорчук.

Про дотримання безпеки під час освітнього процесу розповів головний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Краматорського районного управління ГУ ДСНС України у Донецькій області Гладиш Олексій.

Потрібно зауважити, що вже 6 років Іллінівський опорний заклад загальної середньої освіти з поглибленим вивченням іноземних мов є пілотним закладом: спочатку впроваджували Державний стандарт початкової освіти, а останні 2 роки – інноваційний освітній проєкт всеукраїнського рівня за темою «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти». Світлана Бурдун, директорка закладу, розповіла про проєктну діяльність у пілотних класах НУШ.

Також особлива увага на форумі освітян приділялася питанню як в умовах воєнного стану продовжувати навчання осіб з особливими освітніми потребами. Наголошувалося, що робиться все для збереження кадрового потенціалу педагогічних працівників закладів освіти та спеціалістів інклюзивно-ресурсних центрів, які забезпечують навчання дітей з особливими освітніми потребами.Тетяна Разумова, директорка комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» розповіла про «Реалії підтримки дітей з ООП: виклики та перспективи».

Сьогодні в сучасних важких і болісних ситуаціях викликів та загроз, і водночас великих перспектив розвитку важливим постає визначення нової стратегії виховання як багатокомпонентної та багатовекторної системи, яка великою мірою формує майбутній розвиток Української держави.

Виступи Лариси Смазної, директорки Центру позашкільної освіти, та Людмили Вихрової, вчителя Зорянського ЗЗСО, були присвячені темі «Заклад освіти — осередок становлення свідомого громадянина — патріота».

Окрім вищезазначеного, потрібно відмітити, що освіта в Україні сьогодні переживає не найкращі часи. За час пандемії COVID-19 та далі від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну діти зазнали значних втрат у навчанні. Тому Поліна Панченко, директорка Зорянського ЗЗСО, зосередила увагу присутніх на проблемі «Вимірювання та механізмах подолання освітніх втрат у закладі загальної середньої освіти».

Не менш цікавим було питання щодо використання штучного інтелекту в освітній сфері. Чи готові ми до наступу штучного інтелекту? Як не втрапити до пастки недооцінювання швидкості його застосування, масштабів та можливих викликів? Штучний інтелект існує в просторі академічної доброчесності вже кілька років, але випуск ChatGPT від OpenAI призвів до того, що цей термін став синонімом академічної недоброчесності студентів по всьому світу. А як бути із загальною середньою освітою? Про ці питання поговорили з Тетяною Пасічною, провідним спеціалістом відділу освіти, «Штучний інтелект АІ та Chat GPT: вплив на освіту». 

Є багато ще проблемних питань, про які будуть говорити освітяни на своїх наступних зустрічах потягом нового 2023-2024 навчального року. А поки підготовка до зустрічі здобувачів освіти добігає кінця.

Здрастуй вересень! Здрастуй, школо!

Матеріали ФОРУМУ

За інформацію відділу освіти Іллінівської сільської ради