Відділ освіти Іллінівської сільської ради Краматорського району Донецької області

Тиждень демократії в закладах освіти Іллінівської громади

15 ВЕРЕСНЯ В УКРАЇНІ ТА СВІТІ ВІДЗНАЧАЮТЬ МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ДЕМОКРАТІЇ. ЦЕ НАДЗВИЧАЙНО ВАЖЛИВА ДАТА, АДЖЕ БІЛЬШІСТЬ РОЗВИНЕНИХ КРАЇН НА ПЛАНЕТІ Є ДЕМОКРАТИЧНИМИ. І НАША ДЕРЖАВА ОСЬ УЖЕ КІЛЬКА ДЕСЯТИЛІТЬ РУХАЄТЬСЯ ШЛЯХОМ УТВЕРДЖЕННЯ ПРИНЦИПІВ НАРОДОВЛАДДЯ.

Система народовладдя є доволі складною, має чимало особливостей та розвивається в кожній країні по-різному. Наші учні знають приклади грецької демократії, козацького народовладдя. Невдовзі вони будуть брати активну участь у розбудові демократії в Україні. А зараз вони поки що тільки уявляють нову вільну незалежну демократичну Україну та будують сучасне суспільство у власній державі — шкільному учнівському самоврядуванні.

Для підвищення свідомості учнів та вихованців про важливість демократії, в закладах освіти Іллінівської сільської ради з 11.09. – 15.09.2023 був проведений Тиждень демократії. Метою заходів було ознайомити учнів із принципами демократії, підкреслити їхню важливість для нашого суспільства та стимулювати активну громадянську позицію серед молоді.

До Дня демократії було проведено ряд заходів та активностей:

Учні початкових класів закладів освіти громади прийняли участь у заході з елементами інтерактивної гри «Знайомство з демократією». Цей захід підготували та провели колеги Донецького Палацу молоді «Юність». У ході проведення заходу діти почули розповідь про розвиток демократичного ладу, пригадали сюжети відомих казок, мультфільмів, художніх творів, проблематика яких стосується рівності, свободи, порозуміння, захисту знедолених. В фіналі заходу дітям буде запропоновано придумати власну казку чи історію, в якій були б описані принципи демократії.

Для учнів 9-11х класів були організовані онлайн-лекції «Реалізація народовладдя в демократичній держави», де обговорили всі можливі способи народного волевиявлення і наголосили на необхідності збереження і розвитку демократичних цінностей українського народу. Учні мали можливість дізнатися більше про історію демократії, її принципи та цінності. З використанням інтерактивних презентацій та відеоматеріалів було розкрито теми, які стосуються важливості голосування, прав людини та роль громадянина у демократичному суспільстві.

Також відбулися дискусії та обговорення засобом інтерактивної дошки Padlet під назвою «ЩО ДЛЯ МЕНЕ ДЕМОКРАТІЯ?». Ця активність допомогла учням розуміти різні точки зору на сучасні соціальні проблеми. З матеріалами ви можете ознайомитися за посиланнями: https://padlet.com/zavyh1966/padlet-s6ooo4fzvc0ykp0r

В ході тижня учні набули більше знань про демократію та її цінності, розуміючи, наскільки важливо брати участь у громадянському житті, отримали можливість розвивати навички діалогу, обговорення та аргументації.

За інформацією Центру позашкільної освіти