Відділ освіти Іллінівської сільської ради Краматорського району Донецької області

Дистанційна освіта дошкільників: ключі до успіху

Дистанційна освіта дошкільників в умовах воєнного стану стала новим викликом для освітян. За перше півріччя 2023-2024 навчального року працівники закладів дошкільної освітиІллінівської СТГ зробили значний внесок у її реалізацію.

З вересня 2023 року заклади дошкільної освіти громади почали працювати в дистанційному форматі на базі Іллінівського ЗДО № 31 «Білосніжка» с. Іллінівка. Перед педагогами-дошкільниками виникло безліч питань: в якому режимі працювати, як зосередити увагу дітей, як створити цікаве компактне онлайн-заняття, як залучити до співпраці батьків та багато інших важливих питань. Але педагоги змогли подолали усі перешкоди і вихованці приступили до онлайн-навчання!

На першому етапі дистанційної роботи до навчання залучились дві групи дітей старшого та середнього дошкільного віку. З ними було організовано проведення онлайн-занять з вихователями в синхронному режимі, використовуючи програму для проведення відеоконференцій GoogleMeet. Під час дистанційного навчання педагоги використовували різні форми та методи роботи з дітьми. Це були і відеозаняття, і онлайн-ігри, і творчі завдання, також матеріал подавався і в асинхронному форматі.

На другому етапі роботи було вирішено, що не можна залишати без уваги і вихованців молодшого та раннього дошкільного віку. Для цієї вікової категорії використання синхронного навчання є недоцільним, тому було організовано сімейну форму навчання та виховання. Сімейна форма навчання дозволяє батькам адаптувати освітній процес до потреб та інтересів дитини. Дитина отримує більше уваги від батьків, що дозволяє їй розвиватися у своєму власному темпі. Сімейна форма навчання допомагає дітям розвинути самостійність і відповідальність, а також сприяти зміцненню сімейних зв'язків та створенню міцних відносин між батьками та дітьми.Ця форма роботи базується на застосуванні асинхронного навчання з використанням онлайн-платформи Padlet. Можна сказати, що це режим більш самостійного навчання, яке водночас підтримується педагогами з використанням відповідних цифрових інструментів.

Ще одним досягненням роботи стала організація додаткових онлайн-занять для вихованців з англійської мови. Вивчення іноземної мови допомагає розвивати у дітей когнітивні навички, пам'ять та увагу, а це дуже важливо, бо може вплинути на рівень загального розвитку дитини. Знання та навички англійської для дошкільників відкриють для них нові можливості в майбутньому. Це чудові, цікаві, пізнавальні заняття, які вихованці відвідують з радістю щосереди та щопонеділка.

Для зручної співпраці з батьками та висвітлення дистанційної роботи ЗДО Іллінівської СТГ створено сайт – «Малятко-онлайн». Цей Інтернет-ресурс містить багато корисної інформації для відвідувачів, як дорослих, так і малят. Для оперативного спілкування педагогів з батьками створено спільноту в соціальній мережі Viber.

До дистанційного навчання дошкільників Іллінівської СТГ долучаються також і фахівці: психологи, логопед ІРЦ. З жовтня 2023 року за спільною ініціативою відділу освіти Іллінівської сільської ради, закладу дошкільної освіти № 31 «Білосніжка» та ДЗ «НПМ РДЦ МОЗ України» впроваджується проєкт психологічних зустрічей з батьками дошкільників задля зміцнення та збереження ментального здоров’я дорослого населення та майбутніх поколінь нашої держави. Зустрічі проходять в теплій, дружній атмосфері.

На початку роботи було хвилювання чи підтримають нас батьки, чи протягнуть руку дружби та взаєморозуміння? Дистанційне навчання дошкільників без участі батьків просто неможливе. Педагоги планували свою роботу таким чином, щоб зацікавити батьків, спонукати до співпраці, щоб у них виникало бажання виконувати запропоновані завдання на засіданнях батьківського клубу, а внаслідок цього підвищувати зацікавленість своїх малюків до навчання. На сьогодні можемо з впевненістю сказати, що відчуваємо постійну підтримку збоку батьків. І за це їм дуже вдячні.

Велику допомогу та підтримку у дистанційному навчанні дошкільників нам постійно надає відділ освіти Іллінівської сільської ради.

Зараз вже можемо із захопленням розповідати про наші надбання, що зроблено та

скільки ще є планів на майбутнє та творчих ідей. Натхненно працюємо та будемо продовжувати свою роботу, націлену на всебічний розвиток вихованців у ці важкі, неспокійні часи.

Алла ЛУНЕНКО,

директор закладу дошкільної освіти № 31 «Білосніжка» с.Іллінівка